Przejdź do głównej zawartości

Recenzja: Gosh baza pod cienie 001 MATT

Jak pisałam w poprzednim poście- moja powieka to przykład takiej, której posiadać nie chcecie. Tłusta, z mocnym załamaniem, w tej sprawie nie pomagają relatywnie głęboko osadzone oczy. Czego bym nie nałożyła na powiekę, to wszytko migrowało do załamania, tworząc nieestetyczne smugi już po chwili (czasami nie zdarzyłam wykończyć makijażu, a oczy już nadawały się do poprawki). Przez to długo omijałam ciemne cienie gdy nie miałam stałego dostępu do lusterka i kosmetyków, chociaż uwielbiam wyraziście podkreślone oczy.

Wybrałam się więc na poszukiwania bazy, która miała być rozwiązaniem wszystkich mych trosk. Na początku celowałam w dużo niższą półkę cenową, jednak gdy efekt tej bazy został mi zaprezentowany w Hebe na Floriańskiej, przełknęłam cenę 35,99 zł i nabyłam produkt.

Baza ta ma trochę inną formę niż standardowe produkty tego typu, ponieważ umieszczona jest w wykręcanymsztywcie, przypominając pomadkę do ust bądź tusz.Można ją aplikować zarówno bezpośrednio smarując powiekę, jak i palcami. Osobiście polecam drugi sposób, ponieważ mało plastyczna, plastelinowata forma pod wpływem ciepła palców lepiej się rozprowadza i scala z powieką. W ten sposób jest również o wiele bardziej wydajna.

Na powiece prezentuje się jako biała, matowa warstwa, świetnie absorbująca pigment wybranego cienia i zatrzymująca go dokładnie w tym miejscu, w którym go nałożymy. Baza jest na tyle 'silna', że utrudnia blendowanie- tutaj pomaga opisana wcześniej technika nakładania produktu palcami. Dodatkowo można poruszyć miejsca rozcierania pudrem, bądź cieniem bazowym. Można by pomyśleć- wada produktu... nic bardziej mylnego! Dzięki swoim właściwością sama się nie rolluje i nie zbiera w załamaniu powieki oraz skutecznie blokuje taką tendencję jakiegokolwiek innego produktu. Nawet nałożony na nią po prostu płynny podkład nie tworzy 'pięknej krechy'.

Dzięki temu, nie musimy obawiać się o migrujący cień przez cały dzień, nawet podczas cieplejszego dnia czy nawału pracy. Podczas przysłowiowego 'przypudrowania noska' byłam za każdym razem niesamowicie zaskoczona, że czerń w załamaniu powieki prawie zupełnie się nie zbiera i makijaż trzyma fason od rana do wieczora, przez co nie muszę zupełnie obawiać się nieestetycznego efektu gdy zamykam oczy- spokojnie mogę przysypiać w tramwaju wracając z uczelni, mając świadomość, że wszytko wygląda tak jak ma wyglądać.

W tym miejscu miało być zestawienie ciemnego makijażu oka po kilku godzinach z bazą i bez niej- nie miałam jednak okazji wykonać 'nie wyjściowego' makijażu, któremu mogłabym w celach eksperymentalnych pozwalać się powoli rozmywać, niestety musicie mi uwierzyć na słowo.

Podsumowując, produkt do tanich nie należy- przynajmniej dla mnie wydatek 36 zł na bazę początkowo wydawał się wręcz szaleństwem, teraz nie żałuję jednak ani jednej wydanej złotówki! Baza ta jest moim  osobistym strzałem w dziesiątkę.

Komentarze

  1. ooo nigdy nie widziałam tej bazy;) a właśnie szukam czegoś nowego. ja używam od lat Artdeco :) i na co dzien teraz z Avonu:)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Czym robisz takie włosy? Rozprawa o tonerach do włosów - La Riche Directions

Często na ulicy spotykam się z różnymi reakcjami na mój kolor włosów. W mniejszości są to spojrzenia z pogardą, najczęściej zaciekawienia. Równie często zaczepiają mnie obcy ludzie pytając o to czym uzyskuję taki efekt. Oczywiście za każdym razem tłumaczę to zainteresowanym. Bardzo często pytania o nietypowe kolory włosów pojawiają się w sieci, specyfiki, trwałość, bezpieczeństwo. Ponieważ swoją przygodę z tonerem rozpoczęłam prawie dwa lata temu stwierdziłam, iż właściwie mogę napisać kilka słów od siebie.
Na początku oczywiście nie zdecydowałam się na całą głowę- chociaż pomysł ten już wtedy mnie kusił (ah, ta wersja bez makijażu): teraz, rok temu.

Czym uzyskujesz taki kolor włosów?

Korzystam z tonerów La Riche Direction. W moim przypadku jest to odcień Atlantic Blue.


Co to za toner? Taki do drukarki?
Nie, są to specjalne barwniki do włosów, zawierające czysty kolor. Fryzjerzy często korzystają z tonerów by uzyskać refleksy albo zmienić odcień nakładanej mieszanki. Często dodaje się …

Życie z niebieskimi włosami cz. 2: Z niebieskiego do naturalnych - jak pozbyć się toneru

Prawie rok farbowałam całe włosy na niebiesko, co zapewne każdemu, kto chociaż raz zajrzał na mojego bloga nie umknęło uwadze. Skończyłam studia i nastał czas poszukiwania pracy. W końcu przyznałam, że nie wszystkim moje niebieskie włosy mogą się podobać i czasami tracę przez nie na rozmowach kwalifikacyjnych. Plan był taki: nie mogę mieć niebieskich? Chcę popielate!I tu zaczęły się schodki. Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Ogół wiedzy jaki zebrałam oraz osobiste doświadczenia zainspirowały mnie do napisania noty, a po głębszym zastanowieniu stwierdziłam, że z tego może być nawet mini cykl - w końcu już jeden post na temat tonerów się pojawił. Kto ciekawy odsyłam do Czym robisz takie włosy? Rozprawa o tonerach do włosów - La Riche Directions. Sama szukałam długo tych informacji, zasięgałam języka w kilku miejscach tak więc mam nadzieję, iż będzie to wiedza która komuś posłuży.
1. Toner nie ulega dekoloryzacji

Pierwszym strzałem było udanie się do salonu fryzjerskiego …

Recenzja: Klej do sztucznych rzęs Duo Adhesive od Inglot

Po dłuższej nieobecności wymuszonej pobytem w szpitalu, aktywnie powracam w swoje karaluchowe kąty.
Każdy kto zaczyna swoją przygodę ze sztucznymi rzęsami staje przed kilkoma dylematami: w jakie zainwestować, gdzie kupić, jak i czym przykleić. Dzisiaj skupię się na ostatnim aspekcie- czyli czymś co pozwoli cieszyć się nam nimi na powiece bez zmartwień.
Swoje pierwsze sztuczne rzęsy kupiłam pod Nowym Kleparzem za 6 zł. Wtedy spróbowałam je przymocować do powieki dołączonym do nich klejem. Nie udało mi się- stanęłam przed problemem: Czy ja jestem takim beztalenciem, czy to wina kleju? Wtedy postanowiłam zainwestować w dość szeroko chwalony klej Duo, dziecko Inglot. Za 14 g tubkę przyszło mi zapłacić 24 złote... ale czego nie robi się z desperacji.

Klej ten jest dostępny w dwóch wersjach: czarnej (wysychającej na grafitowo) oraz białej schnącej na bezbarwno. Druga opcja jest nieco droższa, ale właśnie w nią warto zainwestować.
Dlaczego?
Przede wszystkim po wyschnięciu klej jest niewidocz…